Студентам БДМУ розповіли як доглядати за очима

До Всесвітнього Дня зору, 8 жовтня 2020 р., співробітники бібліотеки БДМУ – Полякова Т. В. і Кухлій І. В. провели онлайн захід (англ. мовою) «Догляд за очима для всіх».

Захід відбувся для студентів іноземних громадян  І курсу  41 гр., ІІ курсу 45, 46, 51, 55,60, 63 гр.,  ІІІ курсу 49, 53, 55 гр., IV курсу  53 гр. Медичного факультету № 3, завдяки організаційній підтримці головного куратора факультету – Гарвасюк О.В.,  викладачів -Стегницької Л. В., Кушнірик О. В. (заступник головного куратора МФ№3), Антонюк О.П. та Наместюк С.В. (загалом понад 70 учасників)

Студентам надали інформацію стосовно історії Всесвітнього Дня зору, його засновників і активних учасників (Вільяма Пері Вудса, Мелвіна Джонса, Сера Джона Вілсона), суспільних організацій, що підтримують сліпих і працюють в напрямку мобілізації ресурсів до попередження сліпоти (Лайенз, Міжнародної Агенції Попередження Сліпоти, Бачення 2020, ВООЗ), а також статистичні дані, щодо кількості людей з проблемами зору у світі. Була наведена щорічна тематика Днів зору і розказано про заходи до Дня зору в різних країнах світу, зокрема в Індіїї, де найбільший показник сліпих.

Була звернута увага на участь індійського уряду, Всеіндійського Інституту Наук, Християнської Місії Сліпих, експертів по хворобам зору і простих людей в заходах на День зору і наведені приклади послуг, які надаються населенню безкоштовно.

Також були запропоновані деякі поради що до удосконалення святкових заходів, серед яких проведення класів для дітей по збереженню зору, розподіл вітаміну А, організація центрів скринінгу, змагань в соціальних мережах і нагородження переможників, тощо.

Увага студентів була звернута на необхідність слідкувати за здоров’ям своїх очей і надані поради, як захищати зір в різних життєвих ситуаціях, наприклад, під час роботи на комп’ютері, знаходячись на сонці, в контактних лінзах або макіяжі, маючи інші  проблеми зі здоров’ям і приймаючи ліки, в випадках паління тощо.

Викладачі – куратори академічних груп медичного факультету №3 взяли участь в інтерактивному обговоренні представленої проблеми медицини та щиро подякували працівникам бібліотеки БДМУ за підготовку та розкриття теми догляду за зором.

On the 8th of October, 2020 in online mode there was held an informative event in English for foreign students of the 1st course: group 41, 2nd course: groups 45, 46, 51, 55, 60, 63, 3rd course: groups 49, 53, 55 and 4th course: group 53 by the librarians Polyakova T. V. and Kukhliy I. V. of the BSMU Library dedicated to the World Sight Day.

The audience was given some information concerning the history of the World Sight Day, its founders and active participants (William Perry Woods, Melvin Jones, Sir John Wilson), social organizations which support blind people and work toward the mobilization of resources to prevent blindness ( The Lions, IAPB, Vision 2020, WHO) and statistical data as to the number of people with eye problems. Attention was brought to the themes of annual World Sight Day and how it is celebrated in different countries and, in particular, in India with the largest blind population. The participation of the government of India, All India Institute of Medical Sciences, the Christian Blind Mission, eye care experts and common people in the events on the day was highlighted and such free-of charge services like eye screening exam, instant blood sugar test, medical appointment and prescription of medications, other were mentioned. In addition, some suggestions to celebrate the Day were recommended, for example: classes for children on sight protection, distribution of vitamin A, eye screening centers, contests on social media with rewards to the winners.