• Українська
  • English
Студенти-першокурсники ознайомились з роботою Чернівецького обласного центру служби крові
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

Студенти-першокурсники ознайомились з роботою Чернівецького обласного центру служби крові

Щоб ознайомитися з практичною частиною майбутньої професії викладачі університету проводять для студентів-першокурсників «дні відкритих дверей» у медичних закладах та лікувальних установах.

«Здати кров для спасіння іншої людини – благородна справа, добро завжди буде оцінене, а ще не менш важливим є допомога людям, які дійсно цього потребують.

Донори для нас – це люди, які щоденно допомагають рятувати життя.

Завдяки їм ми маємо необхідні компоненти для переливання для всіх лікарень Чернівецької області» – зазначає Мар’яна Кривчанська доцент кафедри медичної біології та генетики БДМУ.

Студенти-першокурсники 3 та 7 групи, медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина» разом із кураторами кафедри медичної біології та генетики доцентом Кривчанською М.І. та асистентом Волошином В.Л. відвідали Чернівецький обласний центр служби крові, який розташований по вул. Українська 36.

Студенти ознайомилися з роботою установи, важливістю донорської справи, до якої може долучитися кожен який бажає (хоче).

В ході навчання студенти пройшли по маршруту донора, від гардеробу і реєстратури до кабінету терапевта та місця забору крові, побачили сучасне обладнання та ознайомилися з роботою Центру, завдяки якому в людей, які цього потребують, з’явився шанс на життя.

Студенти також мали змогу долучитися до визначення рівня гемоглобіну, групи крові, резус-фактору та дізналися щодо методів діагностики різних інфекційних хвороб, з поміж них: гепатитів В, С, сифілісу, ВІЛ тощо.

Корисно знати