Студенти БДМУ присягнули на вірність українському народові

Відповідно до чинного законодавства України на кафедрі медицини катастроф та військової медицини Буковинського державного медичного університету у 2021-2022 навчальному році відбувся 5-й випуск 42 студентів (29 хлопці і 13 дівчат), які успішно пройшли підготовку за програмою офіцерів медичної служби запасу.

У зв’язку із закінченням навчання за програмою військової підготовки і успішного складання державного комплексного випускного іспиту з військових, військово-медичних та військово-спеціальних дисциплін, – 42 студенти Буковинського державного медичного університету 5 лютого 2022 року урочисто склали Військову присягу на вірність Українському народові.

Привітати із визначною подіє студентів завітали: т.в.о. ректора БДМУ Мар’яна ГРИЦЮК, проректор з науково-педагогічної роботи Ігор ГЕРУШ, професор Оксана АНДРІЄЦЬ, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Ігор БІРЮК, заступник голови Чернівецького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» Микола ЯЦКО.

Присягу студенів-медиків приймали викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини БДМУ .

SONY DSC

Після закінчення студентами Буковинського державного медичного університету та отримання диплому, вони будуть атестовані до офіцерського складу медичної служби. Міністром оборони України всім атестованим випускникам присвоює первинне офіцерське звання – «молодший лейтенант запасу».

SONY DSC

Отримання студентами офіцерського звання дає можливість, після відповідних вступних випробувань, стати слухачами Української військово-медичної академії і обрати фах подальшої своєї кар’єри військового лікаря: хірурга, терапевта, анестезіолога, загальної практики – сімейної медицини, епідеміолога, стоматолога та фармацевта.

За роки співпраці (2012-2022 рр.) з Українською військово-медичною академією, на базі Буковинського державного медичного університету підготовлено 241 студент за програмою офіцерів запасу, 52 з яких стали слухачами Української військово-медичної академії. Останні, сьогодні успішно організовують і надають медичну допомогу пораненим та хворим у зоні ведення бойових дій.