• Українська
  • English
Студенти університету відвідали Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб

Студенти університету відвідали Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб

За ініціативи та координації асистентки кафедри мікробіології та вірусології Валентини Степанівни Джуряк проведено ознайомчу екскурсію студентів 12 групи 2 курсу медичного факультету № 2 до ОКНП «Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб».

IMG-9818
IMG-9811
IMG-9808
1684408879478328
1684408818626747

Генеральний директор центру Володимир Мочульський проінформував студентів, що Чернівецька область належить до регіонів з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ- інфекцію. Станом на 01.05.2023 року в обласному центрі  під медичним наглядом перебуває 1050 осіб. На обліку знаходиться також 30 дітей у стадії підтвердження.

Завідувачка лабораторії медичного центру Анна Мудряк показала студентам лабораторію, де проводяться дослідження на ВІЛ-інфекцію, опортуністичні та TORCH інфекції, гепатити B, С, а також на SARS-COV-2.

Старша медична сестра Людмила Придрик продемонструвала студентам техніку проведення комбінованого експрес-тесту для діагностики 4 інфекцій: гепатиту B (HBsAg), гепатиту C (HCV), ВІЛ (HIV), а також Treponema pallidum – збудника сифілісу. Пізніше студенти мали можливість з діагностичною метою особисто протестуватись.

Ознайомлення з ОКНП «Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб» допомогло студентам опанувати знаннями щодо профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, які проводяться на теренах Чернівецької області.

Корисно знати