• Українська
Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього

У 2014 році вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі і перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 і 9 травня. День пам’яті і примирення встановлений Указом Президента України у 2015 році.

Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,

Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки…

Є в місцях невідомих невідомі останки.

..Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги — червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зникає в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Наша пам’ять про ті часи – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього

До Дня пам’яті, примирення та Дня Перемоги у ІІ Світовій війні старшим викладачем Лідією Потаповою та викладачем Валерією Андрієць разом зі студентами І та ІІ курсу спеціальність «Медсестринство», «Фармація, промислова фармація» фахового коледжу БДМУ 7 травня було проведено інформаційну годину «Пам’ятаємо… Перемагаємо!»

Корисно знати