В БДМУ презентували дослідницький проєкт “Мистецтво бути людиною”

21 березня у приміщенні адміністративного корпусу БДМУ відбулася презентація дослідницького проєкту «Мистецтво бути людиною: ГУЗАРІ» професорки Марії Мандрик-Мельничук, присвяченого 90-річчю з Дня народження патріарха-предстоятеля УГКЦ Любомира Гузара.

Проєкт започаткований дослідницею у 2002 р. і триває досі, охоплює дослідження понад 50 видатних персоналій («лідерів думки») в історії медицини, різних галузей науки, культури, мистецтва, інтелектуальна та творча спадщина яких вписана в скарбницю історії України та всесвітню історію.

У рамках цього проєкту презентовано власні наукові дослідження, унікальні документи, фото, факти, схему родоводу, присвячені буковинській частині родини Гузарів. Дослідниці вдалося показати яким чином зацікавлення родиною Гузарів перетворилося на великий науковий проєкт і які саме чинники пов’язують Блаженнішого Любомира Гузара з Буковиною, які видатні постаті були серед представників його роду – перекладачі, лікарі, журналісти, дипломати, політики. Неабияке зацікавлення викликала роль родини Гузарів у європеїзації громадського та політичного руху на Буковині 1920-1930-х рр. На заході була презентована добірка книг-споминів, листування, промов, порад на кожен день, які написані Любомиром Гузаром з колекції обласної бібліотеки.

У заході взяли участь студенти першого курсу університету, проректорка з науково-педагогічної роботи доцентка Н.І. Зорій, завідувач кафедри соціальної медицини і ООЗ доцент І.В. Навчук, доцентка А.С.Бідучак, асист. Н.Я.Литвинюк, завідувачка відділу Чернівецької обласної універсальної бібліотеки Т.В. Сердульська.