В БДМУ пройшла міжнародна конференція

Упродовж 15-16 квітня в БДМУ проходила науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми коморбідності у клініці внутрішньої медицини», присвячена 100-річчю від дня народження професора Олени Іларіонівни Самсон – видатного вченого в історії Буковинського державного медичного університету, української та «всесоюзної» на той час внутрішньої медицини.

Олена Іларіонівна була засновником організації гастроентерологічної служби на Буковині, вивчення лікувальних властивостей більше 10 джерел мінеральних вод Буковини. Під її керівництвом на Буковині були проведені республіканські науково-практичні конференції з амбулаторно-поліклінічного обслуговування гастроентерологічних хворих (1968, 1970), перший виїзний Пленум гастроентерологів СРСР (1971).

Професор О.І. Самсон створила непересічну школу вчених: серед її учнів докторами медичних наук стали О.І. Волошин, В.М. Чорнобровий, В.О. Калугін, М.Ю. Коломоєць, Т.М. Христич, Г.С. Стеценко та 22 – кандидатами медичних наук.

Конференція проведена за дистанційною формою в синхронному режимі за допомогою сервісу відеоконференцій Google Meet, Zoom у зв’язку із необхідністю дотримання протиепідемічних заходів при пандемії коронавірусної інфекції. Із вступним словом на конференції звернувся проректор з наукової роботи БДМУ професор О.І. Іващук, який побажав учасникам успішної роботи та плідної наукової дискусії. Після чого розпочалося пленарне засідання.

В БДМУ пройшла міжнародна конференція

У програмі пленарного засідання з актуальними та інформативними доповідями виступили провідні фахівці з різних куточків України, Румунії: професори Колесник М.О. (Київ), Щербиніна М.Б. (Дніпро), Дорофєєв А.Е. (Київ),  Дудар І.О. (Київ), Ткач С.М. (Київ), Степанова Н.М. (Київ), Палій І.Г. (Вінниця), Долженко М.М. (Київ), Мартинюк Л.П. (Тернопіль), Пінський Л.Л. (Київ), Маріус Думітру (Бухарест, Румунія), Губергріц Н. Б. (Одеса), Бабінець Л.С. (Тернопіль),

Швець О.В ( Київ), Скрипник І. М. (Полтава), Бездетко Н.В. (Харків), Станіславчук М.А. (Вінниця) , Сіренко Ю.М. (Київ), Шумаков В.О. (Київ), Катеренчук І.П. (Полтава), Катеренчук І.П. (Полтава), Анохіна Г.А.(Київ), Надашкевич О.Н.(Львів), Доц. Якубовська І.О., проф.Міщиха Л.П., доц.Курилів Г.М. (Івано-Франківськ), Доц. Невойт Г. В., проф. Потяженко М.М. (Полтава), Буряк В.В.(Запоріжжя), Асист. Коновалова М. О., проф. Михайловська Н.С. (Запоріжжя), проф. Кисельов С. М. (Запоріжжя).

Організатор форуму – кафедра внутрішньої медицини та інфекційних хвороб.На конференції були розглянуті мультидисциплінарні питання, висвітлена сучасна інформація про нові погляди в діагностиці та лікуванні хвороб травлення, нирок, ревматології, що сприятиме вдосконаленню та підвищенню науково-практичного рівня науковців, лікарів-практиків. За інформацією центру Google Meet нас слухали та дивилися більше двох тисяч слухачів.