В БДМУ розпочався тренінг для медичного персоналу відділень екстреної медичної допомоги

22 січня в Навчально-тренінговому центрі симуляційної медицини БДМУ розпочався тренінг для медичного персоналу відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги (ЕМД) лікарень з 5 областей України. Цей інноваційний проєкт є частиною ініціативи «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», яка підтримується Міністерством охорони здоров’я України та фінансується Світовим банком.

Як зазначають організатори, головна мета проєкту – це підвищення фахової компетентності медичного персоналу відділень ЕМД у наданні екстреної медичної допомоги пацієнтам з різних вікових груп. Навчання буде проведено на базі Навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету за участю сертифікованих інструкторів-тренерів від Європейської ради реанімації.

Програма тренінгу розподілена на 4 модулі для лікарів та середнього медичного персоналу відділень ЕМД.

Лікарі відділень ЕМД розглянуть такі модулі навчання:

1.Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих (рівень ALS);

2. Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей;

3. Менеджмент критичного пацієнта з травмою ;

4. Організація роботи та особливості надання допомоги у відділенні ЕМД при надзвичайних ситуаціях в тому числі з великою кількістю постраждалих (МСМ).

Середній медичний персонал відділень ЕМД розглянуть та зосередять свою увагу на наступних модулях навчання:

1.Менеджмент критичного пацієнта та реанімаційних заходів у дорослих (рівень ILS);

2. Менеджмент критичного пацієнта та реанімаційних заходів у дітей;

3. Менеджмент критичного постраждалого з травмою;

За десять тижнів тренінгу в умовах, наближених до реальних лікарі та середній медичний персонал (загалом більше 100 фахівців) Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Хмельницької та Вінницької областей поглибить свої знання та практичні навички. Навчання буде завершено врученням сертифікатів про успішне опанування курсу.

Даний симуляційний тренінг – важливий захід для підвищення якості надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі. З урахуванням викликів, перед якими стоїть сучасна медицина в умовах війни в Україні, цей захід відіграє ключову роль у забезпеченні високого рівня професійних знань медичних працівників.