• Українська
  • English
В бібліотеці БДМУ проведено інформаційну годину щодо Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

В бібліотеці БДМУ проведено інформаційну годину щодо Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

12 листопада співробітники бібліотеки БДМУ провели інформаційну годину онлайн (англ. мовою) «Діабет стосується всіх: бережіть себе і своїх рідних!».

Увага слухачів була звернута на поширення цукрового діабету та важливість боротьби з даною хворобою. Коротко були представлені важливі наукові факти стосовно діабету, а саме: патологія, клініка, лікування. Розказано про науковців-лауреатів Нобелівської премії Ф. Г. Бентінга, Ч. Г. Беста і О. Р. Маклауда, які відкрили інсулін в 1922 р.

Було розказано про глобальність Дня діабету, який святкується з 1991 року (14 листопада) в 160 країнах світу проведенням програм скринінгу, радіо- і телевізійними компаніями, спортивними заходами, тощо.

На завершення були надані рекомендації, щодо попередження цукрового діабету з кількома порадами, як запобігти цієї хвороби, такими як контроль за рівнем цукру, зміна способу життя, вживання здорової їжі в невеликих порціях, фізична активність, припинення паління, обмеження алкоголю і т. д.

У заході взяли участь студенти І курсу (41 гр.), ІІ курсу (45, 55, 75 гр.), ІІІ курсу (41 гр.), IV курсу медичного факультету №3 за організаційної підтримки головного куратора факультету Гарвасюк О.В., заступника головного куратора Кушнірик О.В., викладачів-кураторів Антонюк О.П., Матійчук К.Д.

Викладачі взяли участь в інтерактивному обговоренні представленої проблеми. Захід підготували та провели – Полякова Т. В. і Кухлій І. В.

 

Корисно знати