• Українська
  • English
В.о. ректора Оксана Андрієць взяла участь у засіданні Альянсу українських університетів

В.о. ректора Оксана Андрієць взяла участь у засіданні Альянсу українських університетів

Як зазначили організатори, Альянс сформовано з метою повоєнного розвитку українських університетів. Першим спільним заходом Альянсу стала Школа Стійкості, яку проведено упродовж 11-12 березня.
Засновники Альянсу: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київська школа економіки, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет водного господарства та природокористування, Сумський державний університет та Український католицький університет.


Мета Альянсу – дотримання проактивної позиції, коли університети можуть допомогти державі, а не чекати допоки держава допоможе їм. Разом із тим університети мають показати, що вони дають право на вільний обмін думками. Цей напрям повинен бути наскрізним в усій їхній діяльності.
Упродовж двох днів у рамках школи відбулося п’ять тематичних секцій у форматі світового кафе. Учасники (офлайн і онлайн) обговорили та запропонували свої ідеї забезпечення життєдіяльності університетів, якісної дистанційної освіти, збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу, дотримання академічної доброчесності та налагодження міжнародних зв’язків. Також під час панельних дискусій обговорили суспільну відповідальність університетів та їхню роль у поверненні талановитих українців додому, а також залученні іноземців до процесу відновлення України.

Корисно знати