В симуляційному центрі БДМУ пройшов майстер-клас з лапароскопії

Вперше на базі симуляційного центру БДМУ відбувся майстер-клас із основ лапароскопії та техніки хірургічних швів для англомовних студентів 3, 4 та 6 курсів МФ №3.
До організації долучилися: проф. Боднар Олег Борисович, керівник центру ас. Смандич Віталій Степанович, ас. Ватамнеску Лівій Іванович, ас. Хащук Василь Сидорійович, лікар-інтерн Рандюк Роман Юрійович, модератором виступила ас. Сливка Наталія Олексіївна.

Робота розпочалася із презентації клінічного випадку із практики проф. О.Б. Боднара в інтерактивному режимі – студентам пропонувалося за даними клінічного обстеження виставити попередній діагноз, розробити тактику ведення даного хворого, обговорити можливі помилки та ускладнення.

До програми майстер-класу також увійшли три практичних тренінги – техніка шкірних швів, накладання кишкових анастомозів та базові навички роботи з лапаросокопом. Також обговорювалися питання вибору інструментарію та шовного матеріалу в залежності від клінічної ситуації, нюанси хірургічного з’єднання тканин, які можуть призводити до технічних помилок та впливати на результати оперативного втручання.

Індивідуальна робота з досвідченими викладачами сприяла мотивації студентів до подальшого професійного вдосконалення, покращила клінічне мислення та розширила кар’єрні горизонти.

Ось що говорять про це самі студенти:
«Imagine if you were a surgeon and you were met with a case of peritonitis resulting from perforation of the intestines and leukemia, how would you approach it, ensuring the survival and dignity of life of your patient.
For the fisrt time in BSMU, at the simulation center, a workshop on laparoscopy for foreign students happened….hurray.
This workshop provided us with the opportunity to learn innovative approaches to such unusual cases. It was such an educative and interesting time with Prof. Oleg Bodnar of the pediatric surgery department.
Today’s activity also made it possible for students to practise their hands on suturing and laparoscopy.
You may have missed today’s but we hope it won’t be the last one ever. Watch out for more of such interesting activities to be organised at COSMIT!».