• Українська
  • English
Верховна Рада ухвалила закон про національний мультипредметний тест

Верховна Рада ухвалила закон про національний мультипредметний тест

23 лютого Верховна Рада на засіданні ухвалила в другому читанні законопроект про Національний мультипредметний тест, повідомив голова освітнього парламентського комітету Сергій Бабак.

Відповідно до нового закону, абітурієнти у 2023 році обов’язково складатимуть українську мову й математику та один предмет на вибір. Водночас учні 11-х класів звільняються від складання державної підсумкової атестації.

Національний мультипредметний тест міститиме завдання з трьох предметів, два з яких – обов’язкові (українська мова та математика), а один на вибір – історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. У порівнянні з минулорічним НМТ, у цьогорічному середобов’язкових предметів немає історії України. Це викликало обурення громадськості. У відповідь на це в Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили, що українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти.

В національному мультипредметному тесті блок з української мови міститиме 30 завдань, блок з математики – 22 завдання, з іноземної мови – 32, з історії України, хімії, біології – по 30, з фізики – 20. Завдань, які містять письмову розгорнуту відповідь, не буде. На складання тесту даватимуть 180 хвилин.

НМТ пройде у дві сесії – основну та додаткову, так само як ЗНО. Реєстрація запланована на квітень. Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і хочуть здобувати вищу освіту в Україні, зможуть скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у різних країнах світу.

За матеріалами Захід.net

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН