Володимир Івасюк: сила серця і таланту

«Я залишив Вам снів свою красу…»

Музично-пісенна творчість Володимира Івасюка ось уже багато років чарує слухачів по усьому світу, а  інтерес до творчості і життя композитора не спадає. Невмируща «Червона рута» і сьогодні залишається популярною та вважається неофіційним гімном українців. Талановитий буковинець написав її в далекому 1970 році під час навчання в Чернівецькому медичному інституті. Його творчий зліт тривав лише дев’ять років, розпочався у 21 і закінчився в 30, ознаменувався понад сотнею пісень його авторства.

Володимир Івасюк принципово відмовлявся писати пісні російською мовою, адже він був не просто музикантом, а патріотом України. Своїми піснями автор «Червоної рути» відроджував любов українців до рідної культури та намагався протистояти пропагандистській ідеї одного великого “радянського народу”. Такого керівництва СРСР не прощало.  24 квітня 1979 року Володимир Івасюк зник. 18 травня його знайшли повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія радянської влади –  самогубство. Та в неї ніхто не вірить. Бо занадто багато підстав для сумнівів у намірі накласти на себе руки має життєствердна біографія Івасюка.

Цьогоріч 4 березня Володимиру Івасюку мало б виповнитися 75 років. З нагоди ювілею відомого буковинського композитора студенти І та ІІІ курсу фахового коледжу БДМУ спеціальності «Медсестринство» разом із кураторами  Валерією Андрієць та Юлією Руснак відвідали Меморіальний музей Володимира Івасюка, де мали можливість почути цікаві факти з життя автора та прослухати унікальний запис «Червоної рути» у виконанні композитора.

4 березня з ініціативи головного куратора Анни Слубської проведено інформаційний захід, присвячений 75 річчю від дня народження Володимира Івасюка “Пісня поміж нас” зі студентами 1 курсу спеціальності “Медсестринство”.