Вплив природних та антропогенних факторів середовища на здоров’я людини

На кафедрі гігієни та екології в рамках заходів до Дня науки було проведено пізнавальний захід «The influence of natural and anthropogenic environmental factors on human health» для студентів 6 курсу медичних факультетів №3 та №4 спеціальності “Медицина” під час засідання студентського наукового гуртка кафедри «Health promotion and Disease prevention».

Розпочав захід д.мед.н, професор кафедри Тарас Кметь, який наголосив на, необхідності розуміння студентами та застосування в повсякденному житті й майбутній лікарській практиці окремих аспектів комунальної гігієни з метою дотримання гігієнічних умов житла та інформування населення про заходи профілактики негативного впливу фізичних, хімічних і біологічних чинників, які мають місце у житлових  приміщеннях та біосфері. Професор продемонстрував присутнім особливості використання дозиметра-радіометра з метою вимірювання рівня радіоактивного забруднення місцевості.

Доцентка кафедри Тамара Грачова розповіла студентській аудиторії про вплив на здоров’я людини ультрадисперсних часточок та про результати гігієнічної оцінки якості повітря, отримані при виконанні проєкту спільної операційної програми транскордонного співробітництва “Центральна Європа” під назвою «UFIREG» (Ultrafine Particles – an evidence based contribution for the development of regional and European environmental and health policy / Ультрамікроскопічні часточки – обґрунтування внеску в розвиток політики захисту навколишнього середовища та охорони здоров’я).

Керівниця студентського наукового гуртка кафедри, старша викладачка Оксана Кушнір поінформувала учасників заходу про участь кафедри гігієни та екології у проєкті «Міжнародна дослідницька мережа з детермінант здоров’я в контексті зміни клімату (ReSanClim)» його основні цілі та завдання, а також провела практикум з визначення параметрів якості повітряного середовища приміщень за допомогою сучасних приладів: гігрометра психрометричного, термогігрометра, термоанемометра, анемометра з виносною крильчаткою, приладу Кротова, пірометра з термопарою, логера CO2, вологості та температури, “Particle counter”. Під контролем викладачів усі охочі мали змогу власноруч попрацювати з приладами та дати гігієнічну оцінку отриманим показникам.