Вплив якості питної води та ґрунту на здоров’я населення.

На кафедрі гігієни та екології 21.05.24  відбулося планове засідання студентського наукового гуртка кафедри “Профілактична медицина”. Під час засідання було проведено пізнавальний захід для студентів 2 курсу медичних факультетів №1 та №2 спеціальності “Медицина” у вигляді наукового семінару на тему: «Вплив якості питної води та ґрунту на здоров’я населення. Біогеохімічні ендемічні захворювання та їх профілактика».

Професор Тарас Кметь наголосив на актуальності теми семінару, зокрема негативних екологічних наслідках військової агресії, після чого продемонстрував на практиці вимірювання жорсткості води у трьох пробах води (вода із джерела централізованого водопостачання, джерела децентралізованого водопостачання та бутильована) за допомогою приладу Greentest ECO-6 та визначення рівнів радіоактивного забруднення води дозиметром-радіометром.

Керівник студентського наукового гуртка кафедри, к.мед.н. Оксана Кушнір розповіла студентській аудиторії про одне із завдань проєкту «Міжнародна дослідницька мережа з детермінант здоров’я в контексті зміни клімату (ReSanClim)», яке передбачає гігієнічну оцінку хімічних сполук мінералізації води з джерел питного водопостачання населення в річній динаміці.

Студентки Боднар Анастасія, Крупко Анастасія, Панченко Софія, Вишиван Дмитро, Процюк Олександра, Шевченко Яна представили цікаві доповіді відповідно до теми наукового семінару.

З метою закріплення отриманих знань зі студентами було проведено інтерактивну гру на тему «Біогеохімічні ендемії».

На завершальному етапі засідання відповідальна за роботу наукового гуртка кафедри гігієни та екології старший викладач Оксана Кушнір підсумовувала роботу СНТ кафедри гігієни та екології за 2023/2024 н.р.