Всеукраїнський день науки

Заходи кафедри суспільних наук та українознавства до Всеукраїнського дня науки 2024

До Всеукраїнського дня науки доцент кафедри Алла ТКАЧ зорганізувала й провела:

01.05.2024 — засідання наукового гуртка зі студентами І курсу 3 групи медичного факультету N 1 (спеціальність “Медицина”). Тема робочої зустрічі: “Мова і сьогодення”.  Студенти підготували й апробували цікаві й розлогі наукові розвідки на актуальні теми:  “Неологізми періоду війни: особливості функціонування”, “Ораторське мистецтво у професійній діяльності лікаря”. Гостями заходу були студенти 2 групи.

08.05.2024 — круглий стіл на тему: “Українські жінки у світовій науці (XXІ ст.)” — для студентів І курсу медичного факультету.

15.05.2024 для студентів 1 курсу, 4-5 груп стоматологічного факультету прочитано лекцію на тему «Життєвий і творчий шлях видатних українських учених» (організатор доц. Лариса Шутак), а 16.05.2024 науково-практичний захід об’єднав студентів 4 групи медичного факультету 1 темою «Вплив української мови на формування особистості майбутнього фахівця » (організатор доц. Лариса Шутак)

15.05.2024 відбулась Всеукраїнська конференція «Два роки війни: наслідки та перспективи». У ході міждисциплінарної конференції науковці різних галузей наук обговорили вплив на фундаментальну й практичну наукову діяльність фрейму війни, і трансформацію української наукової спільноти й розглянули перспективи та шляхи подолання кризових моментів. Також у плані роботи конференції проводився збір коштів у рамках проєкту «Науковці та освітяни для ЗСУ».

Першою доповідачкою на пленарному засіданні була проф. Аністратенко А. В. з доповіддю «Час як лабіринт у малій прозі метажанру альтернативної історії». Також окремо під час перерви в роботі конференції було продемонстровано онлайн-інсталяцію дослідних здобутків науковців з інституцій-партнерів, присвячену до Дня науки.

16.05.2024 до Дня науки та з нагоди Всеукраїнського дня вишиванки був проведений Семінар-нарада «Актуальні питання викладання української мови у ЗВО. Формування комунікативної компетенції студентів-медиків». Захід відкрив заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин, семінар постав як платформа для обговорення і прийняття рішення з базових питань діяльності гуманітарних кафедр у медичних вишах України, тож щорічно передбачає участь завідувачів і фахівців однопрофільних кафедр.

Організатором виступив Івано-Франківський національний медичний університет, а БДМУ представили проф. Аністратенко А. В. (тема доповіді «Особливості реалізації моделі вибіркових дисциплін гуманітарного циклу для студентів-іноземних громадян медичних ЗВО») і доц. Шутак Л. Б. (тема доповіді «Новітні стратегії та підходи у процесі підготовки майбутніх медичних працівників у руслі національно-патріотичного виховання»). Цьогоріч у семінарі-нараді взяли участь 32 фахівці.

Матеріал підготувала Антоніна Аністратенко