Викладачка БДМУ прочитала цикл лекцій для студентів-п’ятикурсників в Іспанії

Упродовж 20-24 вересня асистентка кафедри медичної біології та генетики БДМУ, кандидатка біологічних наук Ольга Кушнірик приймала участь в академічній мобільності ЄС в рамках міжнародного проекту Erasmus+ KA107 у місті Сантьяго-де-Компостела (Іспанія).Міжнародна співпраця з обміну здійснювалася на базі факультету медицини та стоматології Університету Сантьяго-де-Компостела (USC). За запрошенням професора Хесуса Родріґеса Рекени, дослідника в області біохімії протеїнів Дослідницького центру молекулярної медицини та хронічних хвороб (CIMUS) при Університеті Сантьяго-де-Компостела, Ольга Василівна прочитала цикл із п’яти лекцій з молекулярної біології та генетики для студентів 5 курсу ОС «Магістр» спеціальностей медичного профілю з наступних тем:

• «Molecular basis of heredity. Realization of hereditary information»
  • «Patterns of inheritance and gene interactions»
  • «Heredity and variation»
  • «Chromosomal disorders and methods of their diagnosis»
  • «Gene disorders and methods of their diagnosis»

Здійснений академічний обмін дозволив студентам Університету Сантьяго-де-Компостела прослухати ряд лекцій, передбачених їх навчальним планом, а викладачам підвищити свою педагогічну майстерність та поділитися власним досвідом викладання та методики проведення занять. Прочитані лекції з молекулярної біології та генетики викликали жваве обговорення та зацікавлення у магістрантів, які в даний час виконують свої наукові проєкти під керівництвом досвідчених професорів. Як зазначила лекторка, цікавим та захоплюючим виявився досвід проведення лекцій студентам, котрі вже визначилися із темою свого наукового дослідження і мають необхідний фундамент знань у цій галузі: «Рада, що представлений матеріал допоміг майбутнім фахівцям розібратися у тонкощах молекулярних механізмів передачі спадкової інформації, питаннях мутагенезу та пренатальної діагностики спадкових захворювань людини. Висловлюю щиру подяку БДМУ за участь у програмі мобільності Erasmus+ KA107, підтримку і сприяння такого роду міжнародної співпраці». Окрім читання лекцій, план міжнародного відрядження Ольги Василівни передбачав зустріч із викладачами та співробітниками CIMUS USC, обговорення особливостей навчального процесу в Україні та Іспанії, організації позааудиторної та дослідницької роботи студентів і дисертантів, що сприятиме глибшому розумінню потреб медичної науки та способів її покращення.