• Українська
  • English
Як команда науковиць БДМУ досліджувала рівень емпатії у студентів

Як команда науковиць БДМУ досліджувала рівень емпатії у студентів

Команда дослідниць Буковинського державного медичного університету – доцентки Оксана Петринич (лідерка команди) та Катерина Бобкович, асистентки Маріанна Сем’янів та Юлія Репчук у лютому 2022 року здобули грант на проведення дослідження в «Конкурсі дослідницьких команд та ідей» за підтримки Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Впродовж 2022-2023 років команда працювала над дослідженням рівня емпатії серед українських студентів-медиків БДМУ за підтримки супервайзерів Тетяни Черниш, Валентини Ануфрієвої та Мілени Павлової. Загалом у дослідженні, проведеному у вересні-жовтні 2022 року, взяли участь 426 студентів 1, 3, 6 курсів медичних факультетів №1 та №2, з яких на всі питання опитувальника відповіли 373 студенти.

Дане дослідження в Україні проводилося вперше, для його реалізації було адаптовано та валідизовано українську версію стандартизованого інструменту для вимірювання рівня емпатії – опитувальник «Шкала емпатії Джефферсона для студентів-медиків» (Jefferson Scale of Empathy – student version).

Кінцевим результатом дослідження стане наукова публікація, котра буде опублікована в міжнародному журналі, який індексується у наукометричній базі Scopus, та відповідні зміни в освітньому процесі, які сприятимуть промоції емпатії як м’якої навички.

Корисно знати