• Українська
  • English
З ювілеєм!
Шановні професори, доценти, викладачі університету!

З ювілеєм!

13 листопада виповнилося 85 років знаній буковинці, багатолітній професорці кафедри фармакології Буковинського державного медичного університету, доктору медичних наук, професору Раїсі Борисівні Косубі.

Раїса Борисівна народилася на Донеччині, виросла на Хмельниччині, але все її подальше плідне життя було пов’язане з Буковиною.

Після закінчення у 1961 році Чернівецького медичного інституту вона відразу почала працювати на кафедрі фармакології старшим лаборантом, асистентом. У 1969 р. під керівництвом фундатора кафедри фармакології БДМУ професора Закривидороги С. П. захистила кандидатську дисертацію на тему “До фармакодинаміки змішаної і комбінованої дії барбітуратів з адреноміметичними речовинами”. Після цього працювала доцентом кафедри, під науковим консультуванням професора Іванова Ю. І. захистила докторську дисертацію на тему “Фармакологічні аспекти транспорту води та електролітів у кишечнику” (Київ, 1990 р.). З 1992 р. по 1997 р. працювала професором кафедри фармакології, а з 1997 р. завідувала кафедрою. У зв’язку зі створенням у 2004 році в БДМУ кафедри фармації впродовж 5 років керувала новоствореною кафедрою, а з 2011 р. повернулася на посаду професора кафедри фармакології і по 2022 р. плідно працювала в стінах рідного університету.

 

Раїса Борисівна продовжила наукові дослідження впливу лікарських засобів на функцію нирок та водно-сольовий обмін, започатковані на Буковині професором Ю. І. Івановим. Є автором та співавтором 3-х підручників з фармакології, численних посібників та патентів, понад 300 наукових праць. За її керівництва виконані та успішно захищені 5 кандидатських дисертацій (кандидатів медичних наук доцентів Кишкан І. Г. і Куковської І. Л., кандидатів фармацевтичних наук доцента Геруша О. В., асистентів Коровенкової О. М., Садогурської К. В.).

Колектив університету щиро вітає і зичить ювілярці міцного здоров’я, творчої наснаги та невичерпної енергії в усіх сферах багатогранної і плідної  діяльності!

Корисно знати