• Українська
«Загальна практика (сімейна медицина)» онлайн
«Загальна практика (сімейна медицина)» онлайн

Про особливості вивчення дисципліни «загальна практика (сімейна медицина)» про дистанційне навчання в умовах карантину розповідають співробітники кафедри сімейної медицини БДМУ

Дистанційне навчання – один із кращих та вимушених заходів на сьогодні для продовження навчання студентів вишу, лікарів-інтернів та курсантів в умовах карантину, – розповідає професор Лариса Сидорчук, завідувач кафедри

Про те, що це дієвий і потужний інструмент навчання, думаю, зрозуміли ми всі, коли побачили, як це запрацювало і доволі ефективно. Однак, недостатньо отримати тільки думку викладачів кафедри і ми вирішили скористатись інструментом отримання зворотного зв’язку зі студентами за допомогою онлайн підтримки, посилання на яку розіслала технічна служба університету (керівник Мельничук О.М.), як можливу опцію.

І ми отримали перші незалежні враження, якими з Вами ділимось. В скрин-шотах наведено відгуки, які кафедра сімейної медицини отримала від окремих груп студентів та лікарів-інтернів, що проходили навчання онлайн, і де застосували опитування через https://www.mentimeter.com/.

– Особливістю дисципліни «загальна практика (сімейна медицина)», яка викладається на 6 курсі, є вивчення питань різного спрямування за умов щільного графіку: від організації роботи сімейного лікаря в сучасних умовах, принципів реформування галузі охорони здоров’я, основ страхової медицини, електронної системи охорони здоров’я, паліативної допомоги, питань профілактики, алгоритмів дій лікаря при різній патології до надання невідкладної допомоги, – продовжує думку Оксана Петринич, доцент кафедри сімейної медицини.

Он-лайн навчання було для мене можливістю спробувати працювати в нових умовах, але і викликом, певним виходом з зони комфорту. Набагато важче сконцентрувати увагу студентів «через монітор», коли ти не поруч в аудиторії, де чудово бачиш всіх і швидко реагуєш на все, що відбувається. Потрібно постійно контролювати «технічний бік» питання і водночас дотримуватися логічного розгляду теми заняття, демонструвати цікавий контент, щоб заохочувати студентів до дискусії і виконання завдань в нових умовах.

Отримання щоденного фідбеку від студентів дозволило мені зрозуміти, що подобається студентам, і які аспекти варто вдосконалити при викладанні дисципліни.

Корисно знати