• Українська
  • English
Захисти себе від шахраїв у мережі
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

Захисти себе від шахраїв у мережі

Людський інтелект має можливість створити засоби, які покращують і полегшують наше життя. Це стосується не лише наукових винаходів, але й побуту. Однак, серед геніїв знаходяться і такі, які використовують новітні технології в цілях власного збагачення. Власне збільшення пропозицій у соціальних мережах і сприяє зростанню кількості інтернет-шахраїв.

Шахрайство в Інтернеті – це термін, який легко запам’ятати, і він стосується різних типів шахрайства, що здійснюються в онлайн або за допомогою програмного забезпечення, що має доступ до Інтернету. Видів онлайн-обманів є досить багато, тому важливим є ознайомити молодь з можливими їх напрямками та способом уникнути подання у їх тенети. З такою метою було проведено зустріч з інспекторами ювенальної превенції Чернівецького РУП ГУНП лейтенантами поліції Валентиною Ферфецькою та Василем Оношкою та співробітниками відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області ДКП НПУ.

 

 

Представники кіберполіції розповіли студентам про онлайн-шахрайства, які мають одну спільну рису: намагаються обманом змусити вас розкрити вашу особисту інформацію або заплатити за те, чого ви не отримуєте. Найбільш поширені схеми шахрайства в Інтернеті – це шахрайство електронною поштою, аукціонне шахрайство, шахрайство на сайтах знайомств, шахрайство з підробленими антивірусами і швидким заробітком, а також з попереднім прийомом кредитних карток.

Кожен тип – це свого роду обман в Інтернеті на гроші. Запрошені також ознайомили слухачів з основним алгоритмом дій при потраплянні в «лещата» шахраїв, наголосивши, що самостійна боротьба практично не можлива. Одним із акцентів був заклик до протидії російським окупантим в медіа-просторі під хештегом #СТАНЬВОЇНОМКІБЕРФРОНТУ.

Обізнаність завжди може захистити та обов’язково приведе до перемоги.

Інформацію підготували завідувач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Олександр ЗАХАРЧУК, асистенти кафедри Марта МАТУЩАК,  Марія ЕЖНЕД.

 

Корисно знати