Захисти життя – зупини насильство

Серед доброти й радості у сучасному світі, на жаль, вистачає місця для жорстокості. До недавніх пір в нашому суспільстві вважалось постидним говорити про насильство у сім’ї та колективі, особливо підлітковому. Переважно такі вчинки замовчувались чи приховувались. Проте ця форма насильства існує давно, зустрічається досить часто, розповсюджена серед людей різних національностей, різного фінансового та соціального статусу. Власне безкарність і дозволила розвинутись небажаним явищам, а жертви були «загнані у глухий кут», виходу з якого не було. Для того, щоб викоренити, навіть, наміри до насильства, потрібно про них говорити, і не лише про можливі покарання, а й надавати впевненості потенційним жертвам щодо їх захисту.

Власне тому викладачами кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії у рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” і Міжнародного дня боротьби з насильством та залякуванням організовано зустріч студентів коледжу БДМУ з представником сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернівецького районного управління поліції. Старша інспекторка, капітанша Юлія Мойса розповіла студентам про насильство в сім’ї, булінг у колективі, види покарань за вчинені насильства та залякування, а також наголосила, що не варто боятись, а доцільно говорити про насилля, оскільки разом ми зможемо зупинимо його, бо разом ми сила.

Сподіваємося, що такі заходи змусять кожного слухача задуматись над тим, що він може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості й насильства, змінити світ на краще.

Інформацію підготовили: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК,

асистент Марія ЕЖНЕД