Зустріч партнерів за проєктом Еразмус+ КА 220 HED SaveLife

На базі одного з найбільших і найстаріших технічних університетів у Польщі – Сілезька Політехніка (Politechnika Śląska), 25-26 квітня 2024 р. у м. Глівіце (Польща) відбулася чергова зустріч партнерів за проєктом Еразмус+ КА 220 HED SaveLife, метою якого є розробка тренінгу з базової / кваліфікованої підтримки життя шляхом використання інноваційних цифрових матеріалів. У зустрічі усіх партнерів проєкту (Туреччина, Болгарія, Македонія, Греція, Польща та БДМУ, Україна) від Буковинського державного медичного університету взяли участь доцентка кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Наталія БОГУЦЬКА та доцентка кафедри хірургії №2 Ірина КОЗЛОВСЬКА.

Співробітники БДМУ в рамках цього грантового проєкту разом із колегами з Болгарії підготували симуляційні сценарії й готують наразі навчальний електронний посібник для тренінгу медичних фахівців із базової та кваліфікованої підтримки життя згідно з рекомендаціями Європейської ради з реанімації (ERC, 2021; 2025). Ці матеріали будуть використані у розробці загальнодоступної інноваційної електронної навчальної платформи для медичних фахівців (крім англомовного варіанту, передбачений переклад навчальних матеріалів усіма мовами країн-партнерів), а восени 2024 р. у навчальній апробації розробленого курсу, яка проводитиметься у Туреччині, зможуть взяти участь кілька представників фахової медичної спільноти Чернівецького регіону.

Учасники зустрічі провели взаємну оцінку якості підготовлених матеріалів, обговорили підготовку майбутніх публікацій та участь у наукових форумах для поширення розроблених матеріалів, а також мали нагоду відвідати сучасно обладнаний симуляційний центр медичного ЗВО-партнера Сілезької Політехніки, побувати на радіостанції у м.Глівіце (сфабрикована нацистами атака на яку стала початком другої світової війни у 1939 році), а також здійснили захопливу підземну подорож шахтами однієї із найстарших копалень Сілезії «Королева Луїза» в м.Забже. Участь у цьому заході сприятиме подальшому розширенню міжнародного співробітництва БДМУ та покращенню впровадження новітніх навчальних стратегій у Центрі симуляційної медицини та інноваційних технологій.