Онкологічна настороженість допоможе зберегти життя

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями відзначається щорічно 4 лютого та має на меті підвищення обізнаності людей про рак, як про одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації.

Більшість людей переконані, що злоякісні пухлини у дітей майже не трапляються, а якщо у дитини і виявляється те чи інше злоякісне захворювання, то воно невиліковне. Обидва твердження – помилкові.

Нерідко батьки, що зіткнулися із хворобою дитини, у зв’язку із емоційним стресом, втрачають здатність тверезо оцінити ситуацію. Це призводить до того, що розпочинається пошук людей, які обіцяють чарівне зцілення (а їх останнім часом з’явилося дуже багато), та втрачається дорогоцінний час. У результаті унеможливлюється своєчасна діагностика і початок кваліфікованого лікування у фахівців,” – розповідає Микола Гарас, асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету.

01.02.2013