Кафедра хірургії №1 впроваджує в практику новітні хірургічні технології

У Центрі малоінвазивної хірургії та гінекології, який функціонує на базі хірургічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»

та кафедри хірургії №1 БДМУ, співробітниками кафедри професором І.Ю. Полянським,  доцентом В.В. Андрійцем та ас. П.В. Морозом днями вперше в області виконано оперативне втручання на органах черевної порожнини з використанням найсучаснішого хірургічного обладнання – ультразвукового скальпеля Гармонік (Harmonik).

Оснащення вартістю понад 500 000 грн. придбано Обласною клінічною лікарнею за сприяння крайової влади. Його перевагами є багатофункціональність – можливість одночасного розсічення, коагуляції і препарування тканин за рахунок енергії ультразвукових коливань; мінімальне термальне пошкодження тканин, що знижує частоту утворення спайок і рубцевих деформацій в післяопераційному періоді та прискорює процес післяопераційного відновлення тканин; надійна коагуляція судин діаметром до 5 мм без накладення лігатур і кліпс. Цей скальпель, на відміну від інших електрохірургічних апаратів, можна використовувати навіть у пацієнтів з кардіостимуляторами.

Технологія ультразвукової дисекції тканин дозволяє швидко, надійно, безпечно проводити найскладніші оперативні втручання. Відтепер етапи операцій, на які витрачалися години, можуть бути виконані значно швидше, що скорочує  тривалість операцій. Планується використання цього обладнання  при лапароскопічних операціях на стравоході, шлунку та кишечнику та іншій хірургічній патології.