Революція Гідності та роль студентів у русі громадської непокори

27 листопада на кафедрі психології та філософії проведено відкриту лекцію з філософії (доц. Зорій Н.І.) для студентів І курсу медичного факультету № 2 в контексті філософської антропології та її основних ключових питань: сенс життя, свобода і відповідальність, цінності тощо в українському суспільстві, а також було виокремлено питання подій Революції Гідності та роль студентів у русі громадської непокори.

Впродовж лекції представили свої мистецькі та літературні проекти студенти учасники поетичного клубу університету: Ковальський Даніїл (5 курс, медичний факультет №1), Корчевський Назарій (6 курс, медичний факультет №1), Краснова Таїсія (5 курс, медичний факультет №4, спеціальність «Педіатрія»), Степанян Дарина (5 курс, медичний факультет №1).

На заході було представлено три пісні, авторства тексту – Степанян Дарини («Ти знаєш, брате мій»), Краснової Таїсії («За свободу») та Талащук Ірини («Мрії ведуть до великих подвигів») та авторства музики – Краснової Таїсії та Ковальського Даніїла. А також вірші Бранашко Ксенії («Спасибі тобі, невідомий солдате»), Корчевського Назарія («Яка страшна почалася година», «Чимало ми уже стерпіли»), Краснової Таїсії («Цей час – мій»), та Степанян Дарини («Знову поговоримо про світ», «Серце танцює у вальсі війни»).

За даними інформаційного агентства «Укрінформ»

29 листопада 2013 року українські студенти організували «живий євроланцюг» між Києвом та Перемишлем, маршрут якого розпочався у Києві і проліг через Житомир, Рівне, Львів і до Шегині на кордоні з Польщею. Довжина цього маршруту становила 625 кілометрів.
У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мітингувальників. Ще перед 4-ю годиною ранку на Майдан почали завозити вантажівками елементи новорічної ялинки, яку зводили неподалік місця протесту. Тоді ж загони міліції оточили близько тисячі активістів, які мирно протестували і співали пісні. В результаті наступу силовиків десятки людей було жорстоко побито, серед них багато студентів. Беззахисні люди втікали від озброєних бійців «Беркуту» до Михайлівського собору, щоб уникнути побиття.

Жорстоке побиття студентів на київському Майдані приголомшило не тільки українців, але й світову спільноту. Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості.

На відеозаписах, оприлюднених в інтернеті, було видно, як спецпризначенці витісняли людей з-під монументу Незалежності, б’ючи їх кийками. Декого продовжували бити навіть після того, як він упав. Внаслідок дій «Беркуту» постраждали щонайменше 80 осіб. Проти учасників мітингу відкрили кримінальні провадження – за статтями «спротив представникам влади» і «хуліганство». Від дій силовиків тодішнє керівництво держави відмежувалося; нікого не було покарано, розслідування не було почато.