Студенти БДМУ провели акцію з нагоди Тижня імунізації

Всесвітній тиждень імунізації, який проходить щорічно з 24 по 30 квітня, покликаний привернути увагу до колективних дій, які необхідні для захисту кожної людини від хвороб, які можливо попередити за допомогою вакцин.

Цьогоріч він проходить під гаслом «Наш загальний захист, Вакцини працюють». Це заклик до людей на всіх рівнях, від міжнародних донорських організацій до широкої громадськості, робити більше для розширення охоплення імунізацією на благо всіх нас.

Імунізація є одним з найуспішніших та ефективніших за вартістю медико-санітарних заходів. Вона дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Імунізація захищає людей від таких хвороб, як дифтерія, кір, коклюш, пневмонія, поліомієліт, краснуха та правець, грип, менінгіт і рак (рак шийки матки і печінки).

Імунізація рятує мільйони людських життів і отримала широке визнання в якості одного з найбільш дієвих та ефективних заходів у сфері охорони здоров’я. Разом з тим, у світі нараховується більше 19 млн. невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які піддаються серйозним ризикам потенційно смертельних захворювань.

В рамках Тижня імунізації доцентами кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Юлією Марчук та Русланою Ляшук разом зі студентами 5 курсу медичного факультету № 4 (спеціальність «Педіатрія») було проведено просвітницьку акцію для мешканців та гостей міста Чернівці. Громадськість була проінформована про існування цього тижня, ознайомлена з новим календарем щеплень, мала змогу поставити запитання щодо вакцинації та імунізації. Також усім учасникам були роздані інформаційні матеріали, які містили новий календар профілактичних щеплень.