Випуск школи молодого викладача БДМУ 2021

Професорсько-викладацький склад Буковинського державного медичного університету щорічно поповнюється молодими викладачами, які набувають педагогічний досвід в системі вищої медичної освіти.

Якість освіти насамперед пов’язана з педагогічною кваліфікацією викладацького складу закладу освіти, тому пріоритетним завданням в університеті є формування особистості викладача з високою педагогічно-психологічною культурою. Викладачі-початківці університету впродовж навчального року відвідували лекції з педагогіки та психології вищої школи (онлайн), а також відкриті практичні заняття з метою опановування методики викладання тих чи інших навчальних дисциплін.

У 2020/2021 навчальному році зараховані 28 молодих викладачів кафедр університету, в тому числі й аспіранти.

Заняття в школі молодого викладача (керівник – доц. Зорій Н.І.) відбувалися в першу середу кожного місяця, які проводили досвідчені педагоги університету: проректор  з науково-педагогічної роботи доц. Геруш І.В., заступник начальника навчального відділу Юрнюк С.В., фахівці кафедр психології та філософії, суспільних наук та українознавства, іноземних мов, медико-психологічного центру, бібліотеки університету, що своєю чергою дозволило висвітлити питання педагогіки та психології вищої школи, розкрити питання професійної підготовки лікарів, провізорів, медичних сестер та фармацевтів; нормативно-правові основи підготовки медичних та фармацевтичних кадрів в Україні, опанувати технологію підготовки  методичних матеріалів для викладачів і студентів тощо. Розглядалися актуальні питання сучасної вищої освіти: академічна доброчесність; особливості фахового мовлення медиків; англійська мова у діловій медичній професійній сфері; мистецтво презентації; використання інформаційно-пошукових систем при написанні наукової роботи; основні цитування та стилі оформлення посилань у науковій роботі; представлення власних наукових здобутків науковій спільноті тощо.

Відбулася заключна атестація (02 червня 2021 року), яка показала високий рівень педагогічної підготовки викладачів-початківців, зокрема блискучі знання продемонстрували:

Богданова Людмила – аспірант кафедри педіатрії, неонатології  та перинатальної медицини;

Галицька Валерія – аспірант кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб;

Гальчук Катерина – асистент кафедри стоматології дитячого віку;

Гончар Тетяна – асистент кафедри анатомії людини імені М. Г. Туркевича;

Ігнат Каріна – асистент кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії;

Комар Тетяна – аспірант кафедри гістології, цитології та ембріології;

Лека Марина – асистент кафедри анатомії людини імені М. Г. Туркевича;

Маліневська-Білійчук Олександра – аспірант кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини;

Соколов Богдан – аспірант кафедри акушерства та гінекології;

Соловей Валентина – асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології;

Сметанюка Олексій – асистент кафедри медичної біології та генетики;

Стельмах Галина – асистент кафедри анатомії людини імені М. Г. Туркевича;

Ткачук Іван – асистент кафедри біологічної фізики та медичної інформатики;

Черней Надія – асистент кафедри педіатрії та медичної генетики;

Шурма Андрій – аспірант кафедри хірургії №1.

Проректор з науково-педагогічної роботи доц. Геруш І.В. урочисто привітав слухачів школи молодого викладача та вручив посвідчення про складання заключної атестації.