Зупинимо туберкульоз разом

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії відбувся круглий стіл

Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу. З ініціативи доц. Яремій І.М. (куратор 5 групи І курсу медичного факультету №1, спеціальності «Медицина») на кафедрі було проведено круглий стіл, метою якого було ознайомлення студентів-першокурсників із основними симптомами цього важкого інфекційного захворювання, сучасними методами його діагностики та профілактики.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є привернення уваги світової спільноти до масштабів захворювання, поширення інформації про неї та проведення профілактичних заходів, спрямованих на стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу, які, насамперед, полягають у вакцинації БЦЖ та неспецифічній профілактиці захворювання, зокрема шляхом підтримання імунітету, дотримання здорового способу життя, забезпечення повноцінного харчування, утримання помешкання в належному санітарному стані тощо.

Студенти дізналися про те, що 24 березня 1882 року Роберт Кох зробив вагоме наукове відкриття, за яке у 1905 році отримав Нобелівську премію. Він відкрив мікобактерію, яка є збудником туберкульозу – інфекційного захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз із відкритими формами захворювання, тобто хворі, які виділяють збудника в навколишнє середовище разом із мокротинням під час кашлю та чхання. Мікобактерії туберкульозу мають здатність розповсюджуватися в радіусі від 2 до 6 метрів. Відомо, що один хворий упродовж року може заразити від 5 до 15 осіб, які з ним контактують.

В Україні, на жаль, високий ризик інфікування населення, більшість якого навіть не підозрює про ймовірну небезпеку зараження, зокрема під час перебування у громадських місцях. Відомо, що найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. За офіційними даними, в нашій країні майже 600 тисяч громадян перебувають на диспансерному обліку, а практично щогодини від туберкульозу помирає одна людина.

Щороку туберкульоз забирає життя майже півмільйона жителів планети. Тому, проведення профілактичних заходів, вакцинація дітей, регулярне проведення школярам проб Манту, щорічні флюорографічні огляди населення, організація своєчасного якісного лікування хворих є вагомою ланкою у боротьбі з епідемією туберкульозу та попередженні її поширення. Згідно даних ВООЗ, починаючи з 2000 року завдяки ранній діагностиці та лікуванню туберкульозу врятовано близько 43 млн людей. Зупинимо туберкульоз разом!