Буковинський державний медичний університет продовжує співпрацю з Чернівецькими загальноосвітніми школами

За ініціативи завідувача кафедри медичної біології та генетики професора Романа Євгеновича Булика і доцента кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Дмитра Володимировича Проняєва відбулася зустріч з учнями 10 класу  Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Чернівецької міської ради. Для старшокласників була проведена екскурсія у одному з корпусів БДМУ по вул. Ю.Федьковича, 15, де розміщені кафедри медичної біології та генетики та кафедра фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії.

Доцент кафедри медичної біології та генетики Кривчанська Мар’яна Іванівна ознайомила учнів з історією університету, видатними особистостями які тут навчалися і працювали, розповіла про спеціальності, які сьогодні тут можна здобувати, а також з особливостями вступної кампанії – 2020.

Учні ознайомились з навчальними аудиторіями, лекційною залою, музеєм кафедри, де мали змогу розглянули макропрепарати паразитів, які є збудниками хвороб у людини.

Старшокласники також відвідали практичні заняття з протозоології та медичної гельмінтології, де спілкувались зі студентами-іноземцями та викладачами кафедри.

Викладач підготовчого відділення Йосипенко Владислав Романович прочитав міні-лекцію на тему: «Аналіз моделі серцево-судинної системи у людини» з використанням інтерактивної дошки.

Для закріплення матеріалу учні самостійно продовжили працювати з інтерактивними схемами та рисунками, що викликало жвавий інтерес у підлітків.

Після екскурсії та навчальної лекції було проведено практичну роботу, де учні працювали з сучасними світловими мікроскопами, вивчали техніку виготовлення тимчасових мікропрепаратів та особливості будови рослинної та тваринної клітини з використанням постійних мікропрепаратів.

Зустріч залишила взаємний позитивний настрій як у школярів, так і у співробітників кафедри медичної біології та генетики.Сподіваємось, що сьогодні – це були учні 10 класу, а в майбутньому вони будуть успішними студентами Буковинського державного медичного університету.

24 лютого 2020 року асистентом кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Оксаною Юрків проведена профорієнтаційна робота у Коломийському медичному коледжі ім. І.Я. Франка, директор Васкул В.П.  (Івано-Франківська обл.).

Зібрались усі випускні групи студентів.

Юрків О.І. подала інформацію для майбутніх абітурієнтів щодо отримання подальшої вищої медсестринської освіти у «Буковинському державному медичному університеті». Зокрема, можливість отримати вищу медсестринську освіту («медична сестра – бакалавр», «магістр», «доктор філософії») зі спеціальності 223 «Медсестринство» на медичному факультеті №4. Особливу увагу О.Юрків акцентувала на отриманні студентами подвійних дипломів (договір про співпрацю з коледжем м.Жирардув, Польща) та отримання наукового ступеня «доктор філософії» з медсестринства.

Також, асистент кафедри Оксана Юрків  розповіла про умови вступу до університету та отримання вищої освіти зі спеціальності «Медицина». Студентів цікавили умови навчання, проживання та працевлаштування.

Вражає зацікавленість студентів щодо подальшого навчання та досягнення своїх мрій.

Тож, нехай вони збуваються!