День людини із синдромом Дауна

БЛАГОДІЙНА РОБОТА. Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями. В Україні, на жаль, проблеми навчання, розвитку, працевлаштування дітей з синдромом Дауна залишаються проблемою родин, які мають таких малюків. Батьки дітей із синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Вже стало доброю традицією для співробітників кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки Буковинського державного медичного університету та студентів, відвідувати вихованців спеціалізованої дошкільної установи №31, що по вулиці Руданського, приуроченому до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна. Викладачі кафедри разом із кураторськими групами та бажаючими студентами-першокурсниками медичних та стоматологічного факультету, подарували діткам солодощі, фрукти, миючі засоби, розмальовки, іграшки та багато позитивних емоцій.

У цей день на кафедрі медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки асистентом Мар’яною Кривчанською було організовано позачергове засідання студентського наукового гуртка приурочене саме цьому дню. На засіданні виступили студенти-гуртківці І курсу, Василь Мицко та Алі Абузаід з доповіддю “Синдром Дауна – новий підхід до старої проблеми”, а також студентки Елла Бруневич та Анастасія Лінська з доповіддю “Генні патології у людей”. Гурток був цікавим та дуже повчальним для студентів-медиків.

Інформацію підготувала: Наталія Шумко, доцент кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки