«Новітні розробки науковців БДМУ в галузі синтезу біологічно активних речовин»

12 листопада на кафедрі медичної та фармацевтичної хімії проведено круглий стіл на тему «Новітні розробки науковців БДМУ в галузі синтезу біологічно активних речовин».

На засіданні обговорювались досягнення науковців кафедри в рамках наукового напрямку «Синтез функціоналізованих азолів як базових систем для спрямованого пошуку фармакологічно активних сполук».

Органічний синтез на сьогодні залишається одним з пріоритетних напрямків розвитку сучасної органічної хімії. Його інтеграція з комп’ютерними технологіями, фармацією та медициною відкриває нові можливості для створення і аналізу банком біологічно активних сполук і забезпечує ефективніший та результативніший пошук нових лікарських препаратів.

Започатковані ще у 60-х роках минулого століття на кафедрі хімії Чернівецького медичного інституту роботи щодо спрямованого синтезу фізіологічно активних речовин, результатом яких стало отримання відомого препарату «Етоній», продовжуються і сьогодні.

Завдяки співпраці з міжнародними дослідницькими інститутами, академічними науковими установами НАН України та участі у комплексних НДР університету науковцями кафедри було досягнуто високих результатів у області органічного синтезу біологічно активних сполук. На даний час синтезовано більше 2000 сполук з вираженою біологічною активністю, серед яких знайдено речовини з антиоксидантною, бактерицидною, протигрибковою, протитуберкульозною та гіпоглікемічною дією.

У цілому, за період проведення досліджень у цьому напрямку науковцями кафедри було опубліковано 170 наукових праць, з яких 95 статей у визнаних світовою науковою спільнотою виданнях, 16 патентів та 1 монографію.