Студенти зустрілися з учасником ліквідації аварії на ЧАЕС

Майже 30 років минуло після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Відлуння цієї катастрофи століттями будуть ятрити душі людей, а її наслідки ще не раз торкнуться суспільства. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь — знову і знову буде повертатися до трагічних подій 26 квітня 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому. Вирвавшись з-під влади недбайливих господарів, вона спричинила трагічні наслідки. Це була трагедія не тільки для України, а й для всього людства. Смертоносне полум’я зловісної пожежі на Чорнобильській АЕС, висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших із перших. Вони, ризикуючи своїм життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми відвернути трагедію. Душевні, добрі, сильні, вперті – змогли стихію подолати.

З нагоди 30 роковин Чорнобильської катастрофи, 21 квітня на кафедрі фізіології  ім. Я.Д. Кіршенблата був проведений круглий стіл з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, полковником міліції у відставці Жєлєзним Манолієм Васильовичем.

На заході були присутні професор Валентин Швець, доцент Світлана Семененко, головний куратор медичного факультету №4, доцент Віктор Гордієнко, асистенти Віта Анцупова, Євгенія Дудка, студенти медичного факультету №4 1 групи 2 курсу та студенти медичного факультету №2 18 групи 2 курсу.

Манолій Васильович надзвичайно цікаво і змістовно розповів студентам про трагічні події 30 літньої давнини, про сміливих і відважних людей, які кинулася на боротьбу з лихом. Із захисного одягу на них були звичайні каски і чоботи, які жодним чином не могли вберегти людей від величезних доз радіації. Студенти мали змогу ознайомитися з особистим фотоархівом Манолія Васильовича, де відображені події тих трагічних днів.

Молодь проявила зацікавленість та небайдужість до історії, пов’язаної з трагічними подіями минулого.