У пам’ять про Чорнобильську трагедію на кафедрі педіатрії та медичної генетики провели заходи
У пам'ять про Чорнобильську трагедію на кафедрі педіатрії та медичної генетики провели заходи

Викладачі кафедри педіатрії та медичної генетики

провели лекцію та круглий стіл зі студентами 4-го та 5-го курсів медичних факультетів №1, №2, №3, присвячені 30 річниці Чорнобильської катастрофи.

Щоб глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей, знайти коріння цього всенародного лиха, викладачі кафедри педіатрії та медичної генетики провели заходи, присвячені Чорнобильській катастрофі та її наслідкам.

У ході лекції на тему: «Ехо Чорнобиля» доцент кафедри Гінгуляк М.Г. зробив екскурс в історію Чорнобильської катастрофи. Зазначено, що в результаті аварії на ЧАЕС радіаційному забрудненню піддалися великі території, зокрема Росії, України та Білорусі. Забруднення реєструвалося навіть у країнах Центральної Європи, Скандинавського та Балканського півостровів. Населення відчуло на собі цілий комплекс негативних медичних та соціально-економічних наслідків: радіаційне опромінення, психологічний стрес, евакуацію.

Під час проведення круглого столу зі студентами 50 групи 4-го курсу медичного факультету №3 (к.мед.н., ас. Хлуновська Л.Ю.) та 12 групи 5-го курсу медичного факультету №1 (доц. Підвисоцька Н.І.) було обговорено основні медичні, соціальні та екологічні проблеми Чорнобильської катастрофи. Акцентовано увагу студентів на підвищенні показників уродженої та хромосомної патології у родинах, які зазнали радіоактивного впливу та безпосередньо у сім’ях ліквідаторів.