• Українська
  • English
Міжнародний День білої тростини
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Міжнародний День білої тростини

Міжнародний День білої тростини

13 жовтня 2011 року у спеціальному дошкільному навчальному закладі №17 “Паросток” для дітей з вадами зору відбулася благодійна акція “Милосердя” під гаслом “Мрії дітей”. Акція приурочена до Міжнародного Дня білої тростини, який у цій дошкільній установі уже традиційно відзначається впродовж багатьох років. Цьогоріч в акції взяли участь представники обласної та міської влади, керівники різних установ та організацій міста, учнівська та студентська молодь.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році та пов’язана з іменем професійного фотографа Джеймса Біггса, який у молодому віці втратив зір. Цей День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу цим людям.

До учасників акції звернувся Голова обласної державної адміністрації М.М. Папієв. Серед основних пріоритетів крайової влади у вирішенні проблем незрячих діток та тих маленьких мешканців Буковини, які мають вади зору, Михайло Папієв назвав профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію. Для того. щоб нинішнє суспільство стало моральнішим, а люди, які мають фізичні вади, отримали належні умови та почували себе рівними в цьому суспільстві кожен з нас повинен зрозуміти та осягнути проблеми людей з обмеженими можливостями, – зауважив очільник краю.

Тарас Миколайович Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету у своєму виступі зазначив, що навчальний заклад, зокрема працівники кафедри офтальмології ім. Б.Л.Радзіховського беруть під свій патронат нагляд за дітками установи. “Гарний лікар – це той, який має щиру душу, вміє співчувати та може допомогти. І кому, як не лікарям, у першу чергу, потрібно творити милосердя,” – зазначив Тарас Миколайович.

До акції від Буковинського державного медичного університету також долучилися: Н.І. Зорій, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання БДМУ, Я.І.Пенішкевич, завідувач кафедри офтальмології ім. Б.Л.Радзіховського. В акції взяли участь представники студентства медичного факультету №2 БДМУ: студенти 16 групи  V курсу (куратор О.Л.Ванчуляк), 17 групи IV курсу (А.Й.Заволович); 22 групи ІІ курсу (куратор І.Д.Візнюк); 23 групи ІІ курсу (куратор Т.В.Хмара); представники Студентського наукового товариства (голова Н.О.Максимчук).

Для дітей та всіх присутніх Х.Буренюк, студентка Буковинського державного медичного університету зачитала поезію.

З гарними музичними і танцювальними номерами виступили вихованці дитячої установи “Паросток”.

На зібрані кошти керівництво дошкільного навчального закладу планує придбати лазерний офтальмологічний апарат “Сокіл”. Це сучасне обладнання, яке допоможе покращити зір вихованців.

Корисно знати