Профорієнтаційна робота у ЗОШ №38

Розвиток ринкових відносин в Україні, реформування та модернізація системи освіти, зокрема вищої школи у контексті європейської інтеграції та приєднання до Болонського процесу – усе це сприяє оновленню ринку освітніх послуг та ринку праці, які перебувають у тісному взаємозв’язку. Зміни умов, змісту і засобів праці потребують функціонування довготривалої та динамічної системи професійної орієнтації, що виступає складовою неперервної освіти.

Для формування реального уявлення про навчання в Буковинському  медичному університеті та коледжі та майбутню професію, випускникам необхідна повна і постійна інформація. 19.10.2017 відповідну допомогу учням 9-х та 11-х класів ЗОШ №38 м. Чернівців було надано у формі профорієнтаційної бесіди доцентом кафедри хірургії №1 БДМУ Шереметом Михайлом Івановичем.

Учням було роз’яснено, що для того щоб підвищити шанси на вступ до БДМУ, слід поступити до медичного коледжу після 9-го класу. Це шлях зі школи в університет: після 9 класу в коледж (диктант і один предмет усно), ставши студентом коледжу, вже практично студент університету, адже коледж – структурний підрозділ університету. Там велика увага приділяється предметам, які потрібно буде здавати на вступних іспитах. В результаті абітурієнти, перед тим як поступити в медичний університет, вже мають базові знання, які допоможуть їм не тільки добре здати всі іспити, а й будуть гарною підмогою під час навчання, що особливо важливо на першому курсі, оскільки саме в цей час багато студентів важко справляються з великим навантаженням.

Учням 11-х класів було роз’яснено, що подаючи свої документи до медичного університету, важливо оцінити свої сили і побільше дізнатися про особливості навчання у БДМУ, зокрема надана інформація про підготовчі курси до ЗНО, можливість дистанційної підготовки до ЗНО.

Учні 9-х, 11-х класів отримали буклети з необхідною інформацією, дізналися більше про роботу сайту «Центр підготовки абітурієнта БДМУ», на якому запропоновано велику кількість завдань різних рівнів складності, які допоможуть абітурієнту остаточно визначитися з вибором майбутньої професії.

Було висвітлено основні напрями підготовки та спеціальності, за якими готують фахівців у медичному коледжі та університеті.

Учні були запрошені разом з батьками на зустрічі з викладачами БДМУ у рамках «Дня відкритих дверей».