Викладачі БДМУ провели відкритий урок для учнів Чернівецької ЗОШ №5

Доценти БДМУ Кривчанська М.І. та Проняєв Д.В. провели відкритий урок для учнів спеціалізованого медичного класу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Чернівецької міської ради, присвячений профілактиці паразитарних захворювань.

Під час уроку школярі дізналися, що 270 видів гельмінтів та 18 видів найпростіших викликають захворювання людей у всіх частинах світу. Так, щорічно на Землі реєструється понад 500 млн. осіб, що захворіли на паразитарні захворювання.

За повідомленням ВООЗ, кожний 10-й житель Землі, страждає від паразитарних інвазій, серед них: аскаридоз, ентеробіоз, трихоцефальоз, малярія, шистосомози, філяріатози, трипаносомози та ін.

А збитки, яких завдають здоров’ю населення земної кулі глистяні інвазії, посідають 4-е місце, поступаючись туберкульозу та ішемічній хворобі серця. В Україні число інвазованих може досягати 5 млн.

Саме з метою роз’яснення школярам важливості дотримання елементарних правил особистої гігієни та проведення профілактичних заходів щодо попередження паразитарних захворювань, доцент кафедри медичної біології та генетики Кривчанська М.І розповіла про

основні заходи, які запобігають розвитку паразитарних захворювань:

– дотримання правил особистої гігієни (мити руки з милом перед їжею, перед роботою з продуктами, після відвідування туалету);

– вживати м’ясо тварин, яке пройшло ветеринарну експертизу та термічну обробку;

– ретельно промивати овочі, фрукти, зелень;

– роздільно обробляти сиру та варену продукцію;

– ретельно мити руки з милом після всіх земельних та садово-городніх робіт;

– періодично походити медичні обстеження на яйця гельмінтів.