Міжнародна конференція з проблем збереження репродуктивного здоров’я нації

28 травня 2011 року в палаці «Академічний» відбулася  Міжнародна конференція з проблем збереження репродуктивного здоров’я нації, організована  Буковинським державним медичним університетом, Управлінням охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Українською асоціацією репродуктивної медицини та Медичним центром лікування безпліддя (м. Чернівці).

Мета проведення конференції – нагальна потреба обговорення шляхів покращення репродуктивного здоров’я населення, особливо на тлі складної демографічної ситуації в Україні та країнах колишнього СРСР. Тому головними дискусійними питаннями стали: проблеми та перспективи розвитку допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) в Україні, ризики та ускладнення, пов’язані з використанням ДРТ, етичні та правові питання галузі.

На конференції були присутні лікарі акушер-гінекологи, педіатри, анестезіологи, сімейні лікарі, лікарі УЗД-діагностики, а також представники засобів масової інформації та телебачення.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Буковинського державного медичного університету, професор О.І. Іващук та перший заступник Управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА  Р.О. Калошин.

Почесними гостями на конференції були: президент Російської асоціації репродукції людини проф. В.С.  Корсак (Санкт-Петербург), проф. О.А. Калініна (Російський університет дружби народів, Москва), проф. М.В. Кісельова (Медичний радіологічний науковий центр РАМН, Обнінськ).

Відкрив програму конференції начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України В.М. Коломейчук із доповіддю «Державна політика в галузі збереження репродуктивного здоров’я населення України». В рамках конференції були висвітлені наступні доповіді: «Дискуссионные вопросы вспомогательных репродуктивных технологий» (проф. О.А. Калініна), «Предраковые состояния шейки матки. Методы профилактики и лечения» (проф. М.В. Кісельова), «Чи є генетичний ризик у дітей, народжених після IVF?» (доц. В. Д. Зукін, директор клініки «Надія», Київ, віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини), «Юридичні та етичні аспекти ДРТ» (проф. Ф.В. Дахно, Інститут репродуктивної медицини, Київ, віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини»), «Осложнения вспомогательных репродуктивних технологий» (проф. В.С. Корсак). Всі виступи супроводжувались жвавою дискусією.

Підсумував засідання президент Української асоціації репродуктивної медицини, проф. О.М. Юзько своїм виступом «Подолання перешкод пацієнтами з безпліддям. Шлях до успіху» та висловив сподівання, що в подальшому проведення подібних конференцій стане приємною традицією.