• Українська
  • English
8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня – День пам’яті та примирення

Сьогодні на Центральній площі, як і у всій Європі, пройшов пам’ятний захід вшанування пам’яті тих, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв у Другій світовій війні.

Учасники поклали квіти та запалили лампадки біля стели Героїв, полеглих у російсько-українській війні, потім захід-реквієм продовжився біля пам’ятника Героям Буковинського куреня.

Від БДМУ у заході взяли участь в о. ректора професор Роман Булик, представники ректорату та інституту кураторства.

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська Росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

Ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних домішок. Саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом. Саме 8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. Саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту.

Сьогодні Президент України подав до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Також Володимир Зеленський сьогодні підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо відзначати День Європи, будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир.

Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні! Слава кожному і кожній, хто бився проти нацизму та переміг!

Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!

Корисно знати