• Українська
  • English
Фахівці БДМУ – тренери з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги

Фахівці БДМУ – тренери з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги

19-23 грудня 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ), провели тренінг для тренерів та супервізорів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0 (програма подолання прогалин у сфері психічного здоров’я).

В результаті всеукраїнського конкурсного відбору викладачів БДМУ було обрано для навчання як тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0. У тренінгу взяли участь Ольга Юрценюк  – професорка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка, Володимир Коростій  – професор кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка, Тетяна Казанцева – доцентка кафедри сімейної медицини, Олександр Поліщук – доцент кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації, спортивної медицини.

mhGAP (mental health gap action program) – це сучасна програма ВООЗ, спрямована на досягнення більшого охоплення ключовими втручаннями для поширених психічних розладів, таких як депресія, самогубство, психотичні розлади, епілепсія, деменція, розлади, пов’язані зі вживанням психоактивних речовин, і психічні розлади у дітей, інші (посттравматичний стресовий розлад, гостра реакція на стрес, горе).

Програма mhGAP покликана навчити медичних працівників, які не є представниками спеціалізованої психіатричної або психологічної допомоги, таких, наприклад, як лікарі загальної практики сімейної медицини, виявляти та надавати допомогу з приводу найпоширеніших психічних порушень.

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН