Фахівці БДМУ вперше на Буковині провели лапароскопічну інтраперитонеальну IPOM+ операцію

4 листопада у хірургічному підрозділі Чернівецької обласної клінічної лікарні доценти кафедри хірургії №1 Буковинського державного медичного університету Михайло Гресько та Володимир Андрієць вперше на Буковині виконали лапароскопічну інтраперитонеальну IPOM+ операцію з приводу діастазу прямих м’язів живота ІІІ ступеню та невправимої пупкової грижі середніх розмірів. Таке оперативне втручання для світової хірургічної спільноти є золотим стандартом при лікуванні цієї патології.

Дане оперативне втручання вдалося зреалізувати завдяки щоденній наполегливій праці завідуючого кафедри хірургії № 1 проф. Ігоря Полянського та начальника хірургічного підрозділу ОКЛ Андрія Тюєва, які запроваджують на Буковині високотехнологічні новітні методи лікування хірургічної патології.

За словами лікарів-хірургів – «У світі існує дві принципово різні методики пластики діастаза прямих м’язів живота: традиційні «відкриті» методики і малоінвазивні операції. Лапароскопічна плікація діастаза є найбільш оптимальним варіантом з точки зору фізіології. Суть методики наступна: виконується з декількох невеликих проколів і закінчується встановленням спеціального композитного сітчастого імланта в черевній порожнині.

Основні переваги мініінвазивного оперативного втручання:

1. Мінімальна кількість ранових ускладнень внаслідок мінімальної травми;
  2. Відсутній або незначний больовий синдром;
  3. Активізація пацієнта в день операції:
  4. Терміни перебування в стаціонарі 1-2 післяопераційних дня;
  5. Чудовий косметичний та функціональний ефекти.

Вибір методики операції підбирається індивідуально під кожного пацієнта, в залежності від величини діастаза, наявності супутньої грижі та її розмірів, наявності чи відсутності супутньої патології.

хірургія 3
хірургія1