Міжнародна мобільність викладачки БДМУ в рамках проєкту Erasmus+ KA107

У період з 14.09 по 23.09.2022 р. викладачка БДМУ, кандидат біологічних наук Ольга Кушнірик прийняла участь в академічній мобільності проєкту ЄС Erasmus+ KA107 у місті Каунас (Литовська Республіка), що відбулася у рамках підписаного відділом міжнародних зв’язків БДМУ договору про співпрацю між Буковинським державним медичним університетом та Литовським університетом наук про здоров’я (Lithuanian University of Health Sciences, LUHS). Міжнародна співпраця здійснилася на базі кафедри біохімії LUHS, де, за запрошенням професора Лайми Івановене, Ольга Кушнірик прочитала лекції з молекулярної біології та медичної генетики для студентів 2 курсу ОС «Магістр» спеціальності «Медицина».

Здійснена академічна мобільність дозволила студентам Литовського університету наук про здоров’я прослухати лекції біомедичного спрямування, а викладачу підвищити свою педагогічну майстерність та поділитися власним досвідом викладання та методики проведення занять.

Прочитані лекції з молекулярної біології та медичної генетики викликали зацікавлення у студентів, а представлений матеріал допоміг майбутнім фахівцям розібратися у тонкощах молекулярних механізмів передачі спадкової інформації, питаннях мутагенезу та пренатальної діагностики спадкових захворювань людини. Особливо цінним для майбутніх лікарів було зрозуміти причини виникнення вроджених вад розвитку людини, а також попрактикуватися у вирішенні ситуативних завдань та прикладів.

Окрім читання лекцій, план міжнародної активності Ольги Кушнірик передбачив зустріч із викладачами та співробітниками кафедри біохімії LUHS, обговорення особливостей навчального процесу в Україні та Литві, організації позааудиторної та дослідницької роботи студентів, способів підвищення результативності навчання.

Висловлюю щиру подяку відділу міжнародних зв’язків БДМУ за можливість участі у програмі мобільності Erasmus+ KA107, підтримку і сприяння такого роду міжнародної співпраці!