Провідні фахівці України та світу провели психологічний форум в БДМУ

Понад 70 учасників (студентів спеціальності «Медична психологія», «Психологія», практичних та медичних психологів, психотерапевтів, волонтерів) зібрав XVI психологічний інтенсив, який традиційно проводився медико-психологічним центром Буковинського державного медичного університету на базі спортивно-оздоровчого табору «Здоров’я» (с. Репужинці) Цьогоріч захід відбувався упродовж 6-10 липня.

Учасники мали змогу працювати в навчальних групах, що представлені різноманітними сучасними напрямками психології, психотерапії та психіатрії. Професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології ХНМУ Володимир Коростій провів чотириденну навчальну групу з пропедевтики психіатрії.

Практичні навички з кризової психології  учасники здобували спільно з Меліндою Ендрефі – клінічною психологинею, університет Ла-Лагуна (Іспанія), психологинею благодійної організації «Амуртель» (Румунія).

Роботу з генограмою в напрямку системно-сімейної терапії представила Олеся Погоріловська – сімейна та дитяча психологиня, психологиня в Patonich он-лайн центрі (Чернівці). Дана методика використовується для аналізу ходу історії сім`ї, патернів взаємин, які переходять із покоління в покоління.

Психодраматичний наратив «Шлях Героя» – таку назву мала група психодрами під керівництвом Вікторії Осипенко – к.психол.н., викладачки кафедри психології та філософії, психологині-консультантки медико-психологічного центру БДМУ (Чернівці).

Більшість заходів післяобідньої програми були так чи інакше присвячені подіям пов’язаним із війною:

• «Стрес: робота з тілом» – майстер-клас (Олег Чабан – д.мед.н., проф., завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім.О.Богомольця, м.Київ,);
  • «Арт-терапія в кризових ситуаціях: коли картини говорять більше, ніж тисяча слів» – майстерня (Мелінда Ендрефі – клінічна психологиня, спеціалізація з кризової психології, Університет Ла-Лагуна (Іспанія), психологиня благодійної організації «Амуртель» (Румунія);
  • «Невизначеність: загроза чи можливість?» – майстер-клас (Оксана Пендерецька – психологиня-консультантка медико-психологічного центру БДМУ);
  • «Техніки позитивної психології» – майстер-клас (докторка Юля Сиклій – міжнародна експертка з питань психічного здоров’я JustAnswer, керівниця відділу психосоціальної допомоги благодійної організації Handicap International – Humanity & Inclusion, Австралія);
  • «Досвід надання психосоціальної підтримки особам, постраждалим від війни» – дискусія (Інге Міссмаль – керівник благодійної організації IPSO, Німеччина, проф. Володимир Коростій, ХНМУ, м. Харків, доц. Олександр Поліщук, керівник медико-психологічного центру БДМУ, експерт з медичної психології та психотерапії ДОЗ Чернівецької обласної державної адміністрації, м. Чернівці, лікар-психіатр Іван Барчук, м.Рівне).

Значний інтерес викликали також майстер-класи «Ненажера у спадок», присвячений розладам харчової поведінки (Олеся Погоріловська – сімейна та дитяча психологиня, психологиня в Patonich он-лайн центрі, м.Чернівці) та «Подорож у дитинство, за допомогою арт- технік» (Ольга Кукурудзяк – лікарка-психологиня ЛШМД, особистісноцентрована терапевтка, арт-терапевтка, м.Чернівці), а також лекції: «Музика як джерело сили» Антона Солов’єнко, м.Київ та «Доля сексуальності в епоху початку МетаВсесвіту» Максима Жидко – к. психол.н., доцента, декана гуманітарно-правового факультету НАУ ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, модератора дивізіону кіберпсихології та психологічних практик НПА, члена Нацкомітету EuroPsy, м.Харків.

Набуті знання і досвід учасники інтенсиву використовуватимуть задля збереження ментального здоров’я при допомозі постраждалим верствам населення.

Інформацію підготував керівник медико-психологічного центру БДМУ, доцент Олександр Поліщук