«Сміх продовжує життя»

Сміх часто використовується як елемент лікування, відомий як гумор терапія. Він сприяє виробленню ендорфінів – природних анальгетиків та антистресових речовин, які допомагають знижувати рівень стресу, покращувати настрій та загальний стан організму. Гумор терапія може бути використана для полегшення болю, зниження анксіозності, стимуляції кровообігу та м’язової роботи, покращує настрій та загальне самопочуття. Таким чином, веселий жарт або гумористична ситуація можуть допомогти у покращенні стану хворого. Тому сміх часто використовується як частина терапії у психотерапії, реабілітації та загальному покращенні самопочуття.

01.04.2024 р. доценткою кафедри догляду за хворими та ВМО  Оксаною ЮРКІВ проведено тематичну виховну годину з 24 групою 2 курсу (спеціальність «Медицина», медичний факультет №2) на тему: «Сміх, як елемент лікування». Обговорили автентичність українського гумору. Український гумор відомий своєю дотепністю та витонченістю, де вміло поєднаний гострий сарказм та гумористичні ситуації з побутового життя, політики та суспільства.

Сміх може мати позитивний вплив на психічний стан людей, особливо в умовах війни, коли стрес, тривога і депресія можуть бути поширеними. Використання гумору та сміху в лікуванні під час війни може допомогти підвищити настрій, зменшити стрес, покращити взаємодію між людьми, а також підтримати психологічну стійкість. Важливо враховувати культурні та етичні аспекти при використанні гумору в таких ситуаціях, але у загальному розумінні сміх може бути корисним інструментом для підтримки психічного здоров’я.

Кумедні випадки з життя лікаря:

– Як лікувати хворого на грип?

– Дайте йому чашку гарячого чаю, парацетамол і відключіть інтернет. Все, лікування завершено!

– Як лікувати хворого на недосипання?

– Дайте йому можливість поспати на роботі. Це найефективніший метод лікування!