Спільне засідання наукового гуртка кафедри БДМУ та БМАНУМ

7 травня у форматі онлайн відбулося відкрите засідання студентського наукового гуртка кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата та секції «Медицина» Буковинської малої академії наук учнівської молоді. З вітальним словом виступила завідувачка кафедри фізіології, д.мед.н., професор Світлана Сергіївна Ткачук, яка привітала присутніх з Днем науки та коротко ознайомила студентську молодь із перспективами наукової роботи кафедри.

У заході взяли участь викладачі кафедри фізіології: професор Юрій Масікевич, доценти Світлана Семененко, куратор СНГ кафедри, Олена Ясінська, керівник секції «Медицина» БМАНУМ, Світлана Анохіна, відповідальна за наукову роботу кафедри, Віктор Гордієнко, асистенти М.А. Повар, С.О. Кисилиця, студенти БДМУ та слухачі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.

Свої наукові роботи представили: Олексій Борейко, 1 група, 2 курс, призер міжнародного медико-фармацевтичного конгресу ВІМСО-2021, «Порівняльний аналіз церебральних та системних показників стану прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у щурів із цукровим діабетом, ускладненим гострим порушенням мозкового кровообігу в басейні сонних артерій» (наук. керівники – проф. С.С. Ткачук, ас. М.А. Повар); Віджеялакшмі Чакраварті, 3 курс «The efficiency of early supportive therapy and monitoring and Management of hypoxemic respiratory failure in cases of Covid-19 in India» (наук. кер. – доц. О.В. Ясінська). Картік Мадав, 4 курс, один із лідерів студентської наукової спільноти, відмітив важливу роль СНГ для студентів у формуванні світогляду майбутнього науковця.

Перед присутніми виступили переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Буковинської малої академії наук (2020/2021 н.р.): Анна Здойма, учениця 11 класу Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю, секція «Медицина» «Критерії порушення гемостазу при ускладненні експериментального цукрового діабету ішемією-реперфузією головного мозку» (наук. керівники – проф. С.С. Ткачук, ас. М.А. Повар); Ірина Соцька (учениця 11 класу Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю, секція «Валеологія» «Значення ранньої діагностики та корекція лактазної недостатності у дітей дошкільного віку» (наук. кер. – доц. О.В. Ясінська); Вікторія Чифурко, учениця 10 класу Мамаївської ЗЗСО I-III ступенів, секція «Медицина» «Зміни показників загального аналізу крові, як маркери розвитку негоспітальної пневмонії, асоційованої з Covid – 19» (наук. кер. – С.О. Кисилиця).

Аудиторія з цікавістю прослухала доповіді, які були представлені на високому науковому рівні, як відмітили присутні на заході викладачі та студенти.