Студенти БДМУ склали військову присягу

Відповідно до чинного законодавства України на кафедрі медицини катастроф та військової медицини БДМУ у 2020-2021 навчальному році відбулися одночасно 3-й випуск (17 хлопців й 14 дівчат) та 4-й випуск (18 хлопців й 14 дівчат) студентів, які успішно пройшли підготовку за програмою офіцерів запасу.

За роки співпраці (2012-2021 рр.) з Українською військово-медичною академією, на базі Буковинського державного медичного університету підготовлено 199 студентів за програмою офіцерів запасу, 41 з яких стали слухачами Української військово-медичної академії. Останні, сьогодні успішно організовують і надають медичну допомогу пораненим та хворим у зоні ведення бойових дій.

У зв’язку із закінченням навчання за програмою військової підготовки і успішного складання державного комплексного випускного іспиту з військових, військово-медичних та військово-спеціальних дисциплін, – 63 студенти Буковинського державного медичного університету 05 лютого 2021 року урочисто складають Військову присягу на вірність Українському народові.

Привітати із визначною подіє студентів завітали: проректор з науково-педагогічної роботи Ігор ГЕРУШ, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Ігор БІРЮК, заступник голови Чернівецького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» Микола ЯЦКО.

Присягу студенів-медиків приймали викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини БДМУ – Василь СТЕФАНЧУК, Володимир МОЙСЮК, Михайло БЄЛОВ та Леонід ЮРЧУК.

Після закінчення студентами Буковинського державного медичного університету та отримання диплому, вони будуть атестовані до офіцерського складу медичної служби і їм, Міністром оборони України, буде присвоєно первинне офіцерське звання – «лейтенант медичної служби запасу».

Отримання студентами офіцерського звання дає можливість, після відповідних вступних випробувань, стати слухачами Української військово-медичної академії й обрати фах подальшої своєї кар’єри військового лікаря: хірургія, терапія, анестезіологія, загальна практика – сімейна медицина, епідеміологія, стоматологія та фармація.