Студенти Буковинського державного медичного університету – активні учасники міжнародного біомедичного конгресу у Нідерландах

У період з 8 по 10 червня 2022 року у м. Гронінген (Нідерланди) відбувся міжнародний студентський конгрес (біо)медичних наук International Student Congress оf (bio)Medical Sciences 2022, відомий у світі як ISCOMS.

Активними учасниками форуму стали 4 молодих науковців Буковинського державного медичного університету, серед яких члени Ради Студентського наукового товариства Катерина Геруш, Ірина Сокольник – студентки 4 курсу медичного факультету №1 та Віалланта Тюлєнєва – студентка 4 курсу медичного факультету №2, а також студент 5 курсу медичного факультету №1 Дмитро Колєснік.

Прозвучали наукові доповіді на секціях конгресу:

Cell biology: «Influence of melatonin on the content of TBA-active products under the experimental nephropathy», доповідач Катерина Геруш, науковий керівник – к.мед.н., доцент кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Ігор Геруш.

Obstetrics and pediatrics: «The content of alpha-defensins in blood of children with ulcer disease», доповідач Ірина Сокольник, науковий керівник – д.мед.н., професор кафедри педіатрії та медичної генетики Таміла Сорокман.

Pathology and medical biochemistry: «Immunohistochemical concentration of vimentin in the vessel endothelium of the myometrium in the projection of the uterine-placental area in Іron-deficiency anemia during pregnancy», доповідач Віалланта Тюлєнєва, науковий керівник – к.мед.н., доцент кафедри патологічної анатомії Олена Тюлєнєва.

Учасники конгресу заслухали 5 лекцій від знаних у світі науковців, серед яких, зокрема, і від Bruce Beutler – професора, лауреата Нобелівської премії (2011 р.) на тему «From phenotypes to genes in immunity», та взяли участь у воркшопах «Fix a mandibular fracture yourself» та «Inside the psychotic experience».

Участь у науковому конгресі такого рівня – це вагоме досягнення та чудова можливість отримати безцінні досвід і знання, а також завести нові знайомства із представниками молодіжної науки інших країн та організаторами популярних європейських студентських конференцій та конгресів.

Особливо вдячні оргкомітету ISCOMS за дружність та високий рівень організації конгресу.

З нетерпінням чекаємо взаємного візиту учасників та партнерів ISCOMS на BIMCO

та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!