Тризуб – символ свободи і незламності українського народу

Наш герб –  тризуб,

Це воля, слава й сила.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Цей символ має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. У часи УНР Тризуб затверджено державним гербом України.

У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”.

Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.

Саме із знищення Тризуба як маркера української ідентичності розпочалася російська агресія в Криму і на сході України. І сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність. А для українців у всьому світі Тризуб є символом зв’язку із Батьківщиною.

17 лютого 2023 року з нагоди Дня затвердження Тризуба малим  Гербом України завідувач кафедри суспільних наук та українознавства, професор Антоній Мойсей,  викладач Валерія Андрієць,  доценти Юлія Руснак та Тетяна Никифорук  разом зі студентами  ІІ курсу фахового коледжу БДМУ  спеціальності «Фармація, промислова фармація», «Медсестринство» провели інформаційну годину «Знак твоєї свободи». Студенти пригадали національні символи України, наголосили на їхньому значенні для українського народу, переглянули презентацію про Малий герб України, дізналися цікаві історичні факти.