• Українська
У БДМУ відбувся І етап ХХІ Міжнародного мовного конкурсу імені П.Яцика

У БДМУ відбувся І етап ХХІ Міжнародного мовного конкурсу імені П.Яцика

Цьогоріч у БДМУ І етап ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, зважаючи на карантин у зв’язку з поширенням на території України та області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відбувся у досі незвичному, проте нині єдино безпечному форматі – у режимі онлайн із використанням комп’ютерних і комунікаційних технологій. За право взяти участь у ІІІ (обласному) етапі Конкурсу змагалися понад 50 учасників.

Сьогодні вже немає жодної сфери суспільного життя, яка б не зазнала впливу коронавірусної пандемії. Свої корективи вона внесла і в навчально-виховний та культурно-просвітницький процеси. Так, на початку листопада, у рамках відзначення Дня української писемності та мови, традиційно проводять мовні конкурси, зокрема й І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який започатковано у 2000-му році за підтримки Ліги українських меценатів та Міністерства освіти та науки України (щорічна кількість його учасників становить понад 5 млн із 20 країн світу).

Студенти нашого вишу, демонструючи національну свідомість, громадянську позицію, патріотизм, а також єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово, взяли участь у заходах, присвячених цій даті, зокрема й у згаданому Конкурсі. Тішить, що вони, як майбутня професійна, культурна й політична еліта, усвідомлюють значення мови в державотворенні, розуміють свою відповідальність за все, що відбувається в державі, зокрема й щодо мовного питання.

Сподіваємося, переможці, яких буде визначено згодом, підтримають гарну традицію, що склалася в попередні роки, та гідно представлять Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет» на наступному етапі.

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин