7 квітня – Всесвітній день здоров’я
7 квітня – Всесвітній день здоров'я

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. Щорічно 7 квітня, в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я, традиційно відзначається Всесвітній день здоров’я. Проведення цього Дня започатковано ще у 1950 році для того, щоб люди усвідомлювати, як багато значить здоров’я в їхньому житті, наскільки важливо здійснювати профілактику захворювань, особливо тих, які становлять провідну причину інвалідизації та смертності населення.

На сьогодні цукровий діабет набув ознак “неінфекційної епідемії”, яка охопила близько третини мільярда жителів нашої планети. За даними експертів ВООЗ, до 2030 року очікується збільшення кількості хворих у 1,5 раза. В Україні за останні 15 років захворюваність на цю ендокринно-обмінну патологію підвищилася вдвічі. Кількість пацієнтів з діабетом ще у 2006 році подолала мільйонну позначку, а вже на початку 2013 року число зареєстрованих хворих перевищило 1,3 млн. осіб. В Чернівецькій області на обліку перебуває понад 30 тис. хворих на цукровий діабет.

“Гостроту проблеми визначає не тільки значне поширення захворювання, але і швидкий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідності й смерті пацієнтів. Так, хворі на цукровий діабет у різних країнах на 60-85% формують товариства сліпих. Близько 50% осіб із цукровим діабетом типу 1 помирає від хронічної ниркової недостатності. Частота інфаркту міокарда за наявності діабету зростає у 2-5 разів, інсульту – у 4-6 разів, а 50-70% усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов’язаних із травматизмом, припадає на пацієнтів з цим захворюванням,”– розповідає професор Наталія Пашковська, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ.

До Всесвітнього дня здоров‘я співробітниками кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, Чернівецького обласного ендокринологічного центру в приміщенні поліклініки центру 5 квітня проведена акція, присвячена профілактиці та ранньому виявленню цукрового діабету. Всім бажаючим проведене безкоштовне визначення глюкози в крові та індексу маси тіла із консультацією ендокринолога. Всього експрес-методом здійснено 228 аналізів, причому порушення вуглеводного обміну різного ступеня вперше виявлено у 24 осіб. Також проведені бесіди, лекції в “Школі хворого на цукровий діабет” з актуальних питань діабетології та профілактики цього захворювання.

Матеріал підготувала: Ольга Оленович, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології